Z pewnością wszyscy wiedzą,że kolagen jest budulcem stawów.Z tego też powodu białko to jest powszechnie znane. Okazuje się jednak, że nie tylko chrząstki w stawach zbudowane są z kolagenu.

Jest to również między innymi niezwykle ważny element skóry, stanowiący niejako podporę tej struktury. Niedobór kolagenu może mieć przykre konsekwencje, dlatego trzeba go na bieżąco uzupełniać. Bez wątpienia najlepszym kolagenem dla człowieka jest naturalny kolagen rybi.

Poznaj białko młodości

Bez znaczenia czy to kolagen morski, wieprzowy, czy jakikolwiek inny, zawsze jest to najważniejsze białko, potrzebne człowiekowi. Należy zaznaczyć,że kolagen stanowi 1 z 3 części całego białka w ludzkim organizmie. Zatem bardzo dużo. Buduje on tak naprawdę wszystkie najważniejsze struktury, od chrząstek stawowych przez skórę aż do paznokci oraz włosów. Kolagen pełni role pewnego rodzaju podpory. Zwierzęta także posiadają kolagen w swoich organizmach, będąc na diecie bogatej w produkty mięsne stale uzupełnia się jego zapasy . Niemniej jednak, również w wielu roślinach obecne jest to białko. Bez wątpienia, każdy powinien uzupełniać poziom kolagenu. Wskazana jest specjalna dieta połączona z suplementami diety typu kolagen w proszku do picia. W niektórych sytuacjach jednak uzupełnianie poziomu białek jest znacznie istotniejsze,o wiele ważniejsze niż w innych. Na co kolagen?

na co kolagen

Starzenie się skóry – Zatrzymaj czas właśnie teraz 

Okazuje się,że to kolagen a dokładnie jego niedobór odpowiada za starzenie się skóry. Już po 25 roku życia u ludzi organizm przestaje produkować wystarczającą ilość białka.Dlatego też, im człowiek jest starszy, tym bardziej powinien dbać o to, czy aby na pewno w jego diecie jest wystarczająco dużo produktów z kolagenem. Ponadto, w starszym wieku przydają się już także suplementy, gdyż kolagen dostarczany z pokarmem może nie być wystarczający. Warto wiec zastanowić się nad wyborem kolagenu w proszku lub w tabletkach. A to wszystko po to by zniwelować zmarszczki oraz ujędrnić skórę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ >>Kolagen rybi na stawy sposób na dobre samopoczucie!

Lato w pełni a, myśl o cellulicie nie daje Ci spokoju?

Wydaje się, że prawie każda kobieta zna problem cellulitu.Temat ten dotyczy nie tylko kobiet starszych ale często dotyka również te całkiem młode. Cellulit ma przede wszystkim związek z jędrnością a także elastycznością skóry, co sprawia, że uzupełnienie kolagenu przynajmniej do pewnego stopnia może rozwiązać ten problem.

Włosy i paznokcie w genialnej kondycji nie zależnie od pory roku

Łamliwe paznokcie to u niektórych kłopot dnia codziennego. W większości przypadków chodzi o braki kolagenu występujące w organizmie. Podobnie jest zresztą z włosami, które mogą się również łamać bądź też wypadać. Rozwiązaniem z pewnością będzie podanie kolagenu w dowolnej formie. Regularne stosowanie wyżej wymienionego białka powinno sprawić, że włosy oraz paznokcie będą zdecydowanie mocniejsze.

Gojenie ran jeszcze nigdy nie było tak proste

Naturalny kolagen nie tylko powoduje,że skóra jest znacznie bardziej jędrna ale również powoduje jej szybsza generacje jeśli wystąpią jakieś rany. Trzeba wspomnieć, że powoduje on nie tylko szybsze gojenie ran, ale co ważne znacznie lepsze jakościowo. Osoby, która w swojej skórze mają odpowiednią ilość kolagenu mają mniejsze blizny, wynika to z tego, że rany goją się o wiele lepiej niż w przypadku niedoboru tego białka.Widzimy,że u dzieci wszelkiego rodzaju ranu goją się bardzo szybko i zdecydowanie lepiej. Chodzi o to,że ich organizm produkuje duże ilości kolagenu, co niestety nie ma miejsca u osób starszych.

Sprawność fizyczna w każdym wieku 

Kolagen w stawach bez wątpienia pełni bardzo ważną rolę. Zwiększa on ich ruchomość oraz usuwa ból dzięki odbudowie tkanki chrzęstnej. Tak więc kolagen w proszku lub tabletkach poleca się osobą, które zmagają się z dolegliwościami reumatycznymi. Niemniej jednak, tak naprawdę również ludzie młodzi powinni zażywać kolagen, gdyż może ich to uchronić przed późniejszymi problemami z kolanami czy z innymi stawami. Również ludzie, którzy mają za sobą jakieś urazy stawów powinni uzupełniać poziom kolagenu.

Czym kierować się przy wyborze najlepszego kolagenu?

Naturalny kolagen morski to najlepszy możliwy wybór. Z czego to jednak wynika? Chodzi o to,że kolagen rybi w budowie jest niezwykle podobny do kolagenu występującego u ludzi. Ponadto, cząsteczka morskiego kolagenu jest bardzo mała, przez co znacznie łatwiej się przyswaja. Dlatego tez wystarczy stosunkowo nie duża dawka kolagenu rybiego, by uzupełnić braki tego białka. Jeśli chodzi o suplementy, polecany jest między innymi kolagen do picia, ponieważ pacjenci rekomendują jego dużą skuteczność. Ten występujący w tabletkach także jest dobrym suplementem. Warto zwrócić także uwagę na producenta danego preparatu. Najlepszy kolagen niewątpliwie produkowany jest przez znane i cenione firmy, działające na rynku już jakiś dłuższy czas. Na co kolagen?

na co kolagen

Jakie są przyczyny obniżonego kolagenu

Jak wspomniano, kolagenu zaczyna brakować u każdego człowieka, gdyż jest to po prostu nieunikniony efekt starzenia się organizmu. Okazuje się jednak, że są również inne czynniki wpływające na obniżenie poziomu tego białka w organizmie.
Zauważono, że braki kolagenu częściej występowały u osób przebywających dłuższy czas na otwartej przestrzeni. Dlatego też, każdy kto pracuje na zewnątrz lub też po prostu bardzo lubi się opalać, powinien zażywać kolagen rybi, aby uzupełniać niedobory. Co więcej. Trzeba więc koniecznie przestrzegać odpowiedniej diety, w której jest wiele kolagenu. Dodatkowo, warto, zwłaszcza w po 25 roku życia wspomagać się suplementami diety, takimi jak kolagen do picia.

Na co kolagen >> ZOBACZ