Zainteresowanie jakim cieszą się na rynku branży kosmetycznej preparaty ,w których składzie znalazł się aktywny kolagen to efekt skuteczności ich stosowania potwierdzonego zarówno przez liczne badania naukowe jak również opinie osób, które poddały się kuracji przy ich użyciu.

Zanim sięgniemy po promowany „cudowny środek” uznany przez fachowców w branży za najlepszy wśród współczesnej oferty rynku kosmetycznego trzeba wiedzieć jakie ma właściwości, jak działa, kiedy i w jaki sposób zalecane jest jego stosowanie oraz jak dużą ma skuteczność.

Kolagen naturalny – formy w jakich możemy znaleźć kolagen na sklepowych półkach

Kolagen rybi jest sprzedawany pod wieloma postaciami- kolagen tabletki, w żelu czy kolagen  w proszku. W ostatnim czasie coraz bardziej popularny stał się kolagen w proszku do picia. Wszystkie jego postacie nie podlegają procesowi metabolizmu. Nie jest on wydalany, ale niemalże stu procentach wchłaniany przez organizm. W swojej czystej postaci kolagen rybi występuje w trzech kolorach, zależnie od części ryby z której jest pozyskiwany. Grafitowy oraz platynowy kolagen morski pochodzą z brzucha ryby, zaś srebrny z jej boków. Wszystkie posiadają niemalże takie same właściwości, choć platynowy jest najsilniejszy.

Kilka cennych rad jak wybrać najlepszy kolagen w proszku

Przy wyborze kolagenu morskiego w proszku warto kierować się paroma zasadami. Po pierwsze bardzo dobrze jest zwrócić uwagę na dawkę kolagenu zawartą w danym preparacie. Dzienna ilość kolagenu powinna wynosić około 4000 mg. Stosowanie takiej porcji substancji najbardziej korzystnie wpływa na skórę, dolegliwości stawowe oraz wygładzanie zmarszczek. Warto również zasięgnąć rady innych, przejrzeć strony producentów i poczytać odrobinę na forum internetowym. Przy kupnie w aptece lub drogerii posiada się pewność, iż dany preparat był przebadany i posiada wysoką jakość. Z kolei w przypadku zakupów w sklepie internetowych należy zwrócić uwagę czy producent jest rzetelny, jaka jest jego reputacja, czy posiada certyfikaty i jakieś nagrody za jakość. Kolagen w proszku.

kolagen w proszku

Sprawą nad wyraz istotną jest przyswajalność kolagenu. Kolagen w proszku jest świetnie przyswajalny, znacznie bardziej niż np. w formie kapsułek. Prócz tego morski kolagen w proszku świetnie wnika w głębokie warstwy skóry, a to na skutek DNA zbliżonego do ludzkiego, co pozwala na szybkie uzupełnianie wszelkich niedoborów. Niezwykle ważne jest także  by przyglądać się składnikom dodatkowym – zawartość witaminy C np. zwiększa wchłanianie kolagenu, zawartość glukozaminy – ma świetny wpływ na stawy ich kondycję.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Kolagen w proszku na zmarszczki – Bo zasługujesz na to co najlepsze!

Witamina C ważna przy kuracji kolagenowej

Jedyne dodatki, które mogą się znaleźć w kolagenie w proszku to glukoza, która jest znakomicie przyswajalna przez ludzki organizm oraz witamina C. Ta ostatnia jest szczególnie ważna, ponieważ jej niedobór blokuje wytwarzanie. Nie można sobie wyobrazić odpowiedniej skóry bez dawki witaminy C każdego dnia. Przy odpowiedniej dawce kwasu askorbinowego organizm nie ma problemów z własnym wytwarzaniem kolagenu, ponadto jest on niezbędny w kształtowaniu włókien kolagenowych. Właśnie z tego powodu witaminę C dodaje się do kolagen w proszku – substancje te muszą działać wspólnie, by efekty stosowania rzeczonych preparatów były widoczne. Kolagen w proszku.

kolagen w proszku

Skalpele to już przeżytek –  zaufaj naturze!

W ciągu kilku ostatnich dziesięcioleci nauka zrobiła niewątpliwe postępy w dziedzinie kosmetologii. Metodę pozyskiwania kolagenu z ryb morskich z pewnością należy uznać za kamień milowy oraz istną rewolucje w walce ze starzeniem się skóry twarzy. W dzisiejszych czasach, gdy w każdej aptece można wyposażyć się w środki zawierające naturalny kolagen morski, nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z owego dobrodziejstwa natury. Należy mimo to pamiętać, że najlepszym rozwiązaniem nie są kapsułki do stosowania wewnętrznego, ani różnego rodzaju kremy, które wchłaniają się w skórę, lecz tylko czysty kolagen w proszku. Wypada wyraźnie podkreślić, że czynna substancja musi być należycie skondensowana, aby korzyści płynące z jej stosowania były zadowalające. Warto mieć to na uwadze, przede wszystkim gdy chodzi o nasze piękno, a więc i dobre samopoczucie.

Kolagen w proszku >> ZOBACZ