Kolagen jest to głównym białkiem tkanki łącznej, powszechnym składnikiem organizmów wszystkich kręgowców. Charakteryzuje się wysoką odpornością na rozciąganie. To główny element ścięgien a także substancja odpowiedzialna za takie sprawy jak wygląd skóry (jego niedobór prowadzi do powstawania zmarszczek).

Kolagen naturalny – ciesz się młodym wyglądem znacznie dłużej

W krystalicznej postaci kolagen jest zawarty w rogówce oka. Jest podstawowym składnikiem różnego rodzaju kosmetyków (kremów i maści przeciwzmarszczkowych) oraz jest bardzo doceniany w chirurgii kosmetycznej (np. jako wypełniacz ust). Białko kolagenowe stanowi niemalże siedemdziesiąt procent białka zawartego w skórze i dzięki swojej rozciągliwości jest odpowiedzialne za jej jędrność. W organizmie człowieka razem z upływem czasu niknie samoistna możliwość produkcji kolagenu i już po ukończeniu dwudziestu pięciu lat zaczynają pojawiać się jego pierwsze ubytki. Brak odpowiedniej ilości kolagenu w tkance skórnej rozpoczyna proces starzenia się skóry, która staje się mniej jędrna, traci elastyczność i zaczynają na niej być widoczne pierwsze zmarszczki. Aby pohamować ten niestety nieunikniony proces można sięgać po preparaty zawierające czysty kolagen rybi, który w najbardziej skuteczny sposób uzupełnia braki białka kolagenowego.

kolagen w proszku na zmarszczki

Dla jak najdłużej zachowania młodości i piękna już po pojawieniu się pierwszych zmarszczek należy obowiązkowo zadbać o zalecaną przez żywieniowców suplementację diety. W sprzedaży dostępne są różne suplementy z kolagenem a przy ich wyborze można kierować się ich składem i preparaty zawierające naturalny kolagen rybi oraz podwyższoną zawartość witamin z grupy C, A i E. Kolagen rybi ma najbardziej podobną budowę a nawet właściwości do kolagenu ludzkiego. Bardzo szybko wchłaniany jest przez organizm i zostaje przyswojony niemalże w stu procentach co potwierdza, że w skuteczny sposób uzupełnia istniejące braki. Z kolei witaminy C,A i E mająca zadanie wzmocnić strukturę włókien białkowych hamując pojawianie się w ich obrębie ubytków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Kolagen w proszku na stawy – Uzupełnij ubytki w najlepszy sposób!

Wpływ kolagenu na nasze ciało

Morski kolagen w proszku do picia, tabletkach czy też w formie płynu ma ogromny wpływ na lepsze funkcjonowanie oraz sprawność stawów. Dodatkowo wpływa także na inne części ciała ludzkiego.

• Wpływ kolagenu rybiego na skórę ludzką – zawartość kolagenu drastycznie spada w czasie menopauzy u kobiet i w tym czasie pojawia się w związku z tym największa część zmarszczek. Kolagen, szczególnie pochodzenia rybiego, w dużym stopniu spowalnia ten proces, poprzez wzmacnianie struktury skóry, zwiększanie jej elastyczności jak również usuwanie przebarwień.

• Wpływ kolagenu na cellulit – cellulit powstaje także w wyniku ubytków kolagenu w skórze, a co za tym idzie utraty niektórych właściwości tkanki łącznej. W skutek zażywania kolagenu można uzyskać równowagę w ciele oraz zapobiec pojawianiu się cellulitu. Poza tym substancja ta wpływa na zmniejszenie powstawania zgrubień i guzków podskórnych.

• Kolagen a gojenie ran – kolagen wpływa na przyspieszenie procesu gojenia ran. Dzięki jego zażywaniu włókna kolagenowe są dobrze ułożone, co wpływa na mniejszą widoczność i wygładzenie blizn i ran.

• Wpływ kolagenu na włosy – kolagen wpływa na strukturę włosa, który dzięki niemu staje się silniejszy, mocniejszy i mniej łamliwy.

Kolagen na zmarszczki potrafi zdziałać prawdziwe cuda

Najlepsze efekty przynosi zastosowanie aktywnego kolagenu w sproszkowanej formie. Proponowane w sprzedaży tabletki na zmarszczki mogą posiadać w swoim składzie różne rodzaje białka kolagenowego. Najczęściej wytwórcy proponują preparaty zawierające obumarłe włókna kolagenu pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego. Kuracja przy ich użyciu nie odnosi tak spektakularnych rezultatów jak stosowanie naturalnego kolagenu pozyskiwanego z białka ryb morskich. Zdaniem zarówno specjalistów jak również osób, które poddały się kuracji kolagen w proszku na zmarszczki to najlepszy wśród wszystkich produktów przeciw zmarszczonych jakie proponuje dzisiejszy rynek specjalizujący się w branży kosmetycznej.

kolagen w proszku na zmarszczki

Stosowanie preparatu kolagen w proszku na zmarszczki  nie tylko hamuje proces starzenia się tkanki skórnej, zwiększa jej elastyczność oraz spłyca zmarszczki ale dodatkowo przynosi wręcz spektakularne rezultaty w niwelowaniu wszelkiego rodzaju blizn. Kolagen na blizny dzięki swoim właściwościom działa rozjaśniająco oraz odpowiednio zmiękcza tkankę przerośniętej skóry. Dzięki temu blizny wygładzają się i stają się mniej widoczne. Skuteczność preparatu potwierdzają przeprowadzone badania kliniczne.

Kolagen w proszku na zmarszczki >> ZOBACZ