Bóle i sztywność stawów, niemiłe ukłucia, niemiłe odczucia w czasie ruchu, uczucie „ciężkości” kończyn – tego rodzaju objawy sygnalizują problemy ze stawami. Niestety, choroby stawów to dość masowa i dotykająca wielu osób przypadłość. W potyczce z nią pomóc jest w stanie kolagen.

Kolagen – rybie białko, które pokochał świat

Kolagen to białko, najważniejszy budulec tkanki łącznej w ciele ludzkim. Najczęściej słyszy się o kolagenie w okolicznościach skóry, jej wyglądu i sprawności. Nic dziwnego, gdyż to kolagen odpowiada za elastyczność i sprężystość tkanki skórnej, a jego niedobór – za pojawianie się prymarnych zmarszczek i zwiotczeń. Jednak białko, jakim jest kolagen, występuje nie tylko w skórze człowieka.

Bierze też zasadniczy udział w powstawaniu stawów i ścięgien. Dlatego też problemy stawów zazwyczaj wynikają, mniej lub bardziej wprost, z niedoborów kolagenu. Orócz tego, proteina ta jest zawarta w tkance która tworzy blizny, rogówkę oka, na powierzchni tętnic, w tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył, składa się także na powstawanie kości. Pełni zatem wiele niezbędnych funkcji w organizmie człowieka, na których zaburzenie i upośledzenie może wpłynąć jej niedostatek.

kolagen rybi na stawy

To, co charakteryzuje kolagen, to oryginalny profil aminokwasowy, o dużym procencie glicyny i proliny. Tłumne procesy aminokwasowe które wpływają na powstawanie kolagenu w ciele człowieka, wymagają zawartości witaminy C. Jej niewystarczające stężenie implikuje zablokowanie syntezy kolagenu, co następnie powoduje chorobę, jaką jest szkorbut. Słynne postrzeganie szkorbutu jako skutku braku witaminy C jest więc nie do końca słuszne.

Choroba ta, charakteryzująca się uszkodzeniami skóry i błon śluzowych, jak również bólami mięśni, stawów i kości, łamliwością tych ostatnich, wypadaniem zębów, niejednokrotnymi samoistnymi krwawieniami, jest bezpośrednią reakcją organizmu na brak odpowiedniej zawartości kolagenu, który nie może być wyprodukowany z powodu braku witaminy C. Widzimy więc, jak ważną rolę odgrywa nie tylko kolagen na stawy, ale też na dużo innych narządów i układów w organizmie ludzkim. A także, jak okropne straty jest w stanie nieść za sobą jego niedobór.

Kolagen naturalny – wszechstronne wykorzystanie

Odkrycie właściwości proteiny określanej mianem kolagenu, oraz zbadanie wieloaspektowej roli, jaką odgrywa w ciele ludzkim, pozwoliło na zastosowanie jej w medycynie i kosmetologii. Kolagen naturalny na stawy, jak i kolagen używany do produkcji innych specyfików, pozyskiwany jest zwykle z organizmów żywych (wyróżnia się kolagen rybi, bydlęcy, wieprzowy). Kolagen stosowany jest w medycynie estetycznej – równie dobrze w chirurgii plastycznej, jak i między innymi w chirurgii oparzeń, jest bowiem środkiem przyspieszającym odnowę warstwy naskórka. Ma zastosowanie również w wytwarzaniu substytutów skóry. Kolagen wchodzi w skład wielu preparatów, głównie kremów.

Co zajmujące, wykorzystuje się go również w przemyśle spożywczym, na przykład do produkcji żelatyny. Nie ma żadnych przeciwwskazań do spożywania kolagenu – jako jeden ze składników żelatyny, występuje w bardzo wielu produktach spożywczych. Jego właściwością jest absolutna hipoalergiczność. Wyżej wymieniona charakterystyka kolagenu sprawia, że znalazł on wykorzystanie również w produkcji różnego rodzaju suplementów diety. Występuje wśród nich między innymi jako kolagen na stawy, ale nie brakuje też preparatów, stosujących jego pozytywny wpływ na witalność, zdrowie i wygląd skóry.

Kolagen rybi na stawy w proszku – najlepszym wyborem

Wielokrotnie prowadzone badania uzasadniły, iż preparaty farmaceutyczne, które zawierają kolagen rybi na stawy, wspomagają naturalne procesy zachodzące w środku organizmu, {opierające się|polegające na syntezie kolagenu. Dzieje się tak gdyż doprowadzają odpowiednią liczebnośćskładników, składających się na budowę struktury stawowej. Faktem stwierdzonym naukowo jest, że przyjmowanie kolagenu wywiera terapeutyczne działanie na problemy z osteoporozą i zapaleniem stawów.

Kolagen rybi na stawy ma wpływ na wzrost gęstości kości i ich mineralizację, a jednocześnie pozwala obniżyć odczuwanie bólu wynikającego ze przekształceń w chrząstce stawowej. Uzupełnienie kolagenem przeciwdziała doprowadzeniu do jego zbyt małej ilości w organizmie, wpływających na rozwijanie się stanów zapalnych stawów, lub choroby zwyrodnieniowej stawów. W przemyśle farmaceutycznym, kolagen na stawy dostępny jest w różnorakiej formie – zarówno pastylek, kapsułek, jak i w postaci sproszkowanej. Kompozycja suplementów bazujących na kolagenie, zwykle jest porównywalny.Przy zakupie warto jednak zwracać uwagę, aby dany preparat, oprócz kolagenu, zawierał również witaminę C, która w naturalny sposób wspiera jego przyswajalność i pobudza organizm do jego dodatkowej produkcji.

Następnym zasadniczym składnikiem suplementów z kolagenem jest glukozamina, wchodząca w skład stałości chrząstki stawowej. Kolagen, występujący w farmaceutykach, to naturalny i bezpieczny dla organizmu środek. Wybierając kolagen na stawy w proszku, można przyjmować go w formie rozpuszczonej, przykładowo z ulubionym koktajlem, smoothie, czy też z kawą, co wydaje się przyjemniejsze od łykania tabletek. Najważniejsze pozostaje jednak działanie kolagenu i jego pozytywny wpływ na wiele fukcji w ciele człowieka.

ZOBACZ RÓWNIEŻ : Flexin 500 opinie efekty cena. Ubytki kolagenu są najczęstsza przyczyną bólu stawów!

Kolagen rybi na stawy – poznaj opinie innych

Kolagen na stawy szczyci się wielką popularnością w gronie
osób, które kiedyś skarżyły się na bóle i utrudnienia ze stawami, wśród sportowców, których stawy są wyjątkowo wystawione na urazy, jak też wśród wszystkich tych, którzy po prostu chcą zadbać o zdrowie i sprawność swoich stawów i stosują kolagen zapobiegawczo. W sieci znaleźć można poświadczenia dużej liczby osób uradowanych z używania tego środka, czy to w leczeniu problemów stawowych, czy też w zapobieganiu im.

kolagen rybi na stawy

Kolagen na stawy oceny pozytywne gromadzi bardzo często w gronie blogerów propagujących aktywny i zdrowy tryb życia. Nie bez wpływu na nie pozostaje fakt, iż działanie kolagenu nie jest sprowadzone jedynie do polepszenia funkcjonowania stawów. Jako białko które jest głównym budulcem skóry, kolagen jest odpowiedzialny również za jej stan, wygląd i kondycję. Skóra po suplementacji kolagenem, to skóra na dłużej posiadająca swoją delikatność, elastyczność, sprężystość – jednym słowem młodość. Stosowanie kolagenu to zatem nie jedynie wybór zdrowia, ale też wybór dłużej trwającej młodości i sprawności.