Blizny po trądziku to problem nie tylko nastolatków. Często młodzieńcze lata mamy już za sobą, jednak nieestetyczne znamiona potrądzikowe wcale nie zniknęły.

Leczenie trądziku kiedyś opierało się w pierwszej kolejności na głębokich peelingach, dermabrazji czy zabiegach światłem IPL. Pomimo lat starań a także wkładu materialnego bardzo często efekt był mało spektakularny, a zabiegi należało wielokrotnie powtarzać. Usuwanie blizn będących pozostałościami po dawnym trądziku nie jest proste. Wiele firm kosmetycznych za wszelką cenę stara się nam udowodnić, że wystarczy wyłącznie dobry krem, aby uzyskać rewelacyjne efekty. Jednak nie jest to tak proste.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Jak powstają blizny?

Blizna jest to reakcja organizmu na uszkodzenia które powstały wewnątrz skóry. Często pojawiają się na skutek oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na rozmaite uszkodzenia powstające na skórze, a także przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, w momencie gdy towarzyszy nam trądzik. Niektórzy z nas nie mają tendencji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Tworzeniu się znamion sprzyja także wysikanie oraz drapanie krost.

Szczególnie istotne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, by leczenie przebiegało efektownie. Następną i już ostatnia kwestią jest fakt, że z wiekiem dawne blizny mają tendencję do pogłębiania się, dlatego iż skóra traci kolagen. W tym czasie też powstają pierwsze zmarszczki, które zdecydowanie bardziej uwidaczniają niedoskonałości i bruzdy występujące na skórze. Usuwanie blizn jest bardzo długim procesem. Najlepiej jak wiadomo sprawdza się myśl „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w momencie kiedy jest już za późno i zmiany pojawiły się na naszej skórze?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj

Białka wykazują silne lecznicze właściwości,minimalizują widoczność blizn. Białka jaj pełne są aminokwasów i białek, które w skuteczny sposób mogą domknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych znamion. W misce ubić 3 białka jaj, nakładać delikatnie palcami na skórę. Odczekać do chwili wyschnięcia, po czym zmyć wodą. Zabieg można powtórzyć 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

Sodę można wykorzystywać do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komórek skóry. Oczyszczona sod jest gruba jednak jej drobne cząsteczki nie mogą w stanie uszkodzić skóry. Wystarczy zmieszać małą porcję sody z wodą i doprowadzić do powstania paty. Wmasować delikatnie w skóręnastępnie powstałą maskę pozostawić na około minutę. Spłukać letnią wodą. Należy również pamiętać, aby po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu

Wykazuje silne właściwości łagodzące stany zapalne jak również regeneruje uszkodzone tkanki. Zastosowanie aloesu wyrównuje bruzdy, łagodzi obrzęk oraz zmniejsza blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uznawany jest za prawdziwy cud natury. Chore miejsce posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny potrądzikowe najłatwiej usunąć, w momencie gdy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Najsilniejszą zdolność regeneracji ma jak wiadomo młoda cera, co nie zmienia faktu, że również po czasie można zdziałać wiele dobrego. Jednak nie przy użyciu tylko kremów czy peelingów. W tym przypadku wymagane są bardziej zdecydowane metody. Możemy zdecydować się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób).

Należy pamiętać, że zabiegi powtórzyć trzeba kilkukrotnie i dopiero po kilku miesiącach możemy dostrzec pierwsze rezultaty. U osób po 30 roku życia zabieg wykonuje się przy użyciu silnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Jest to niestety poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Następnie trzeba uwzględnić kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe często zalecane są zabiegi laserowe, bądź przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy poddawanie się często bolesnym zabiegom jest koniecznością ?

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

 

Duża grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i właściwościami przeciw przeciwzmarszczkowymi. Nie każdy również wie co to jest kolagen, jakie ma własności i w jakich przypadkach zaleca się jego regularne stosowanie. Kolagen stanowi skład białka włóknistego i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje własności odpowiada w pierwszej kolejności za jędrność i sprężystość nie wyłącznie tkanki skórnej ale prawie wszystkich tkanek.

Największa jego ilość występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach oraz sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki zatraca możliwość produkcji kolagenu i zaczynają pojawiać się jego ubytki. Braki kolagenu nie tylko zmniejszają jędrność skóry i powodują pojawianie się pierwszych zmarszczek. Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

PremiumCollagen5000 to preparat który polecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób dbać o stan swojej skóry, włosów jak również paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen, pozyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. W skuteczny sposób redukuje blizny będące pozostałościami po przebytym trądziku.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe >> ZOBACZ